Urunk megkeresztelkedésének ünnepe

Az ünnep evangéliumában Márk tollából szűkszavúan értesülünk Jézus megkeresztelkedéséről. Mai, találkozásokra éhes világunkban ha kicsit beleképzeljük magunkat akár az Úr Jézus, akár Keresztelő János, akár a sorban álló, keresztelkedésre váró emberek helyébe, igazi élményt jelenthet számunkra a fizikai közelségen túl a tekintetek találkozása, a szerepek definiálása, a küldetés, identitás alakulása. Kicsoda ez a Jézus? Ki ez a furcsa, radikális János? Miért mennek az emberek, vállalva a sorban állást? Keresztény küldetésünk megtalálása közben nekünk sem árt, ha időnként fel- és körbenézünk...

1. Vízkereszt napján megáldottuk a házszentelési matricákat, melyekből korlátozott számban maradt. A hozzátartozó imalapokkal együtt a sekrestyében és a plébánia irodájában lehet belőle kérni, amíg a készlet tart.

2. A horvátországi földrengés károsultjainak megsegítésére a Kedves Hívek rendszeres adományaiból plébániánk Karitász csoportja egy áramfejlesztő gépet adományozott 92000 Ft értékben. Ez egy lakókocsi, ill. mobilház fűtésének megoldásában segít. Örülhetünk, hogy a kapott információk alapján a bajbajutottaknak egy valóban szükséges eszközt tudtunk biztosítani a lehető leggyorsabban. Részletes beszámoló plébániánk honlapján olvasható. Hálásan köszönjük rendszeres persely-, ill. egyéb adományaikat, melyekből adott esetben sikerül „okosan” segítenünk!

3. A Katolikus Karitász gyűjtést hirdet a horvátországi földrengés károsultjainak megsegítésére, valamint az újjáépítés költségeire. A Kedves Hívek egyéni adományaira számítanak az alábbi lehetőségek valamelyikén:

  • átutalással a Katolikus Karitász 12011148-00124534-00100008 (Raiffeisen Bank) számlaszámára, „földrengés” közleménnyel,
  • a 1356-os adományvonal hívásával (hívásonként 500 Ft-tal),
  • a karitasz.hu oldalon online adományozással.

További hírek

Évközi 2. vasárnap

Évközi 2. vasárnap

A mai vasárnapra kijelölt evangéliumi részletben láthatjuk, hogy Keresztelő János két tanítványa elkezdi követni Jézust, akik valamilyen ellenállhatatlan vonzást érezhettek, amikor a Keresztelő felkiáltott: "Nézzétek, az Isten Báránya!" Elkezdték követni, megnézték, hogy hol lakik, aznap nála maradtak. Jézus emberi alakja az, ami ezekből a jelenetekből sugárzik. Talán ettől is lettek ennyire kíváncsiak, érdeklődők a tanítványok. Nekünk szegeződik a kérdés: mi tulajdonképpen miért követjük Jézust? Mi az, ami vonz minket felé? Még ha nem is tudunk ezekre a kérdésekre konkrét választ adni, a Mester tőlünk is azt várja, mint az evangéliumban szereplő Andrástól, hogy vezessünk el másokat is Hozzá!


Karácsony utáni 2. vasárnap

Karácsony utáni 2. vasárnap

"Az Ige testté lett, és közöttünk lakott. Mi pedig láttuk az ô dicsôségét, mely az Atya Egyszülöttjének dicsôsége, telve kegyelemmel és igazsággal." János evangéliumában ez a szakasz a második isteni személy megtestesülésére, földre szállására utal. Gyakran olvassuk ezt a részt a karácsonyi időben. Tegyük fel a kérdést: elégszer olvastuk, hallottuk már? A világtörténelem legnagyobb eseménye a mi életünket is befolyásolja?


Szent Család vasárnapja

Szent Család vasárnapja

Ferenc pápa december 8-án tette közzé Patris corde (Atyai szívvel) kezdetű apostoli levelét abból az alkalomból, hogy Szent Józsefet, Mária jegyesét 150 éve nyilvánították a Katolikus Egyház védőszentjévé. Az egyházfő egyúttal meghirdette a Szent József-évet, mely 2020. december 8-tól 2021. december 8-ig tart.


© Szent Imre Plébánia 2011-2020 Minden jog fenntartva.