Urunk születése - Karácsony

Megtestesült az Isten Fia. Egy kijelentő mondat nyelvtanilag, de látnunk kell: ez megváltoztatta az emberiség életét. Nem ideig-óráig, hanem örökre. Nem lecserélhető módon, hanem mindig aktuálisan. A mi emberi szeretetünk forrása, a belső lelki békénk alapja felfedezhető karácsony titkában. A születéskor egyszerűek a körülmények, sok a fáradság. Ez is külsőség és velejáró. A szerény körülményeket ma felváltja a girland, a fáradságot meg szeretnénk megspórolni. Díszítünk, kivilágítunk, de a futárral hozatunk nagyon sok mindent, sőt, a fenyőfaárussal faragtatjuk be a talpba a karácsonyfát... Figyeljük az ünnepen Szűz Máriát és Szent Józsefet: mit tesznek ők? Mindent, amit Isten rájuk bízott! Vállaljuk ezt mi is, és megtapasztaljuk az örömet, a szabadságot és az igazi szeretetet!

1. Hívő közösségünk nevében hálás szeretettel köszönöm meg mindazon segítőink munkáját, akik mindkét templomunkban az advent folyamán, valamint a karácsonyi készület során erejüket és idejüket nem kímélve, és sok esetben a háttérben dolgozva szolgálták a közösséget. Isten fizesse meg jóságukat bőkezűen!

2. Szívből köszönjük plébániánk családjai nevében is a karácsonyi pásztorjátékot a gyermekeknek, fiataloknak és felnőtteknek, akik szabadidejükből áldozva megjelenítették az Úr Jézus születését! Köszönjük a zenei szolgálatot és a technikai stáb munkáját, valamint az egész előadást megíró, rendező és összefogó Hencz házaspár: Gyula és Márti áldozatos szolgálatát!

3. Karácsony másnapján a Jézus Szíve templomban 7.30-kor, a Szent Imre templomban pedig 9.00 és 18.00 órakor tartunk szentmisét.

4. A hátsó asztalon továbbra is kapható a 2023-as soproni katolikus falinaptár 150 Ft-os áron, valamint a Szent Imre templom 25 éves jubileumára készült emlékkönyv 1350 Ft-ért. Ferences zsebnaptárt pedig ingyenesen vihetnek a Kedves Testvérek a készlet erejéig!

5. A Győri Székesegyház újraszentelése alkalmából a soproni híveknek meghirdetett zarándoklatra továbbra is lehet jelentkezni a sekrestyében, vagy az irodában. A plébániánk által fizetett autóbuszra bárki jelentkezhet!

6. A vasárnap esti szentmisék utáni teázáshoz továbbra is várjuk családok, közösségek jelentkezését, akik teafőzéssel szeretnék a közösséget szolgálni.

7. Jövő évi szentmise szándékok korlátozott számban írathatók az irodában.

8. Szeretettel kérjük ministránsainkat, hogy a január 6-án tartandó ministránsnapra a sekrestyében regisztrálják magukat. A közös, vidám együttlét során lehetőség lesz a ministránsok feladatait megtanulni, gyakorolni. A program a 18.00 órakor kezdődő ünnepi szentmisével zárul majd.

9. Tisztelettel kérjük plébániánk segítőit, hogy aki még nem kapta meg karácsonyi ajándékcsomagját, vegye át a sekrestyében, vagy az irodában.

10. Plébániánk irodája Vízkeresztig kedden 15.00-18.00 óráig, valamint pénteken 9.00-12.00 óráig tart nyitva.

Plébániai közösségünk minden családjának
áldott, kegyelemteljes karácsonyt kívánunk!

További hírek

Szentháromság vasárnapja

Szentháromság vasárnapja

Az Atya, a Fiú és a Szentlélek ünnepén ünnepeljük a háromságos egy Istent, a szeretetet, amelyből részt kaptunk, az embert, aki képmás, a családot, mely ennek a szeretetközösségnek a képe itt a földön. Ünnepeljük az igazságot, gyönyörködjünk a szépben. Mindezért pedig fakadjon hála a szívünkben, hogy Isten beavatott bennünket ezekbe a titkokba! Nem vagyunk elveszettek: az Atyaisten végtelen szeretete folyományaként testvért, Fiút kaptunk Jézus Krisztusban, a harmadik isteni személy, a Szentlélek pedig vezet bennünket. Persze, ha hagyjuk!


Pünkösdvasárnap

Pünkösdvasárnap

A Szentlélek eljövetelét ünnepeljük Pünkösdkor, az Egyház születésnapját. A kiáradó Lélek a nyitott szíveket keresi. Változást akar bennünk. Azért jön, hogy jótékonyan felkavarjon bennünket. A világ végéig az Egyház éltető lelke marad. Kapcsolódjunk Hozzá mi is, hogy mindazokra az ajándékokra, amelyekkel meg akar lepni minket, rá tudjunk csodálkozni, és valóban a miénk legyen!


Húsvét 6. vasárnapja

Húsvét 6. vasárnapja

Jézusunk a mai evangéliumban nem csak kér, hanem ígér is. Kéri, hogy ha szeretjük Őt, tartsuk meg parancsait. Fedezzük fel, hogy Isten életünk vezére, az embertárunk pedig Isten képmása. Hogy ehhez erőnk, motivációnk legyen, megígéri, hogy elérkezik az Igazság Lelke, és velünk is marad. Pünkösdre várunk, a Szentlélek eljövetelét készülünk megünnepelni!


© Soproni Szent Imre Római Katolikus Plébánia 2011-2020 Minden jog fenntartva.